איך לגרום למחשב שלך לפעול מהר יותר – למד עוד על זה

מחשבים הפכו לחלק מהותי בחייהם של אנשים. אנשים משתמשים במחשבים בשליחת וקבלת מידע, הורדת נתונים ותקשורת זה עם זה. הודות לטכנולוגיה המודרנית, משימות היו קלות יותר לביצוע. אם יש לך מחשב, אתה כנראה משתמש בו על בסיס יומיומי כדי לכתוב הודעות דואר אלקטרוני, לגלוש ברשת העולמית, לעבוד, לצפות בסרטים ולהאזין למוזיקה.

עם זאת, מהירות המחשב שלך יכולה לרדת עם הזמן. לאחר שימושים רבים, ייתכן שהתוכניות שלך כבר לא נטענות מהר כמו פעם. גם הפעלה וכיבוי של המחשב עשויה להימשך מעט יותר מבעבר. כאשר המחשב שלך נעשה איטי יותר, אתה עלול להתפתות להחליף אותו. אז שוב, זה אולי לא נחוץ. ישנן דרכים רבות לגרום למחשב שלך לפעול מהר יותר.

* אתה יכול לנסות להאיץ את ההפעלה שלך. הפעלה איטית יכולה להיות מאוד מתסכלת. הפעלת מחשבים חדשים עשויה להימשך מספר דקות, וזה ייקח זמן רב יותר כאשר הם יתבגרו. ייתכן שהמחשב שלך איטי מכיוון שהוא מבלה זמן רב בהפעלת תוכניות צד שלישי, כגון עדכוני מנהלי התקנים אוטומטיים, תוכנות אבטחה ותוכנת מדפסת. כדי לעזור לך להאיץ את המחשב שלך, אתה יכול להשתמש בתוכנה שמנטרלת תוכניות מיותרות אך לא עוצרת תהליכי אתחול חיוניים כגון תוכנת אבטחה.

* אתה יכול גם לשנות את ההגדרות של הנתב שלך כדי להיפטר מצווארי בקבוק וניתוקים אם אתה חושב שהבעיה היא הרשת האלחוטית שלך. לפעמים, טעינת אתרים יכולה לגרום למחשב שלך להיראות איטי יותר. לפיכך, עליך לנסות להגביר את הגלישה שלך. אתה יכול למקם את הנתב שלך במיקום מרכזי או להרחיק אותו ממתכות וקירות כדי לחזק את האות האלחוטי שלך.

* אם הדפדפן שלך הוא הבעיה, אתה יכול פשוט לשדרג את Internet Explorer הקיים שלך ב-Windows 7 או Windows Vista. פשוט עבור אל התחל, לוח הבקרה ולאחר מכן Windows Update. אם אתה משתמש ב-Windows XP, עליך לעבור מ-Internet Explorer ל-Google Chrome או Mozilla Firefox מכיוון שהדפדפנים הללו מאובטחים ומהירים יותר. ייתכן שתרצה גם להיפטר מסרגלי הכלים של הדפדפן שלך כדי להפוך את הדברים למהירים יותר.

* דרך נוספת לשפר את ביצועי המחשב היא לנקות קצת עומס. אם הכונן הקשיח שלך עמוס, זו יכולה להיות הסיבה לכך שהמחשב שלך איטי. אז אם השטח הפנוי שלך כבר פחות מחמישה גיגה-בייט, עליך לנקות כמה קבצים. אתה יכול להשתמש בתוכנה להצגה בדיסק כדי לזהות קבצים ויישומים שתופסים יותר מדי מקום. ודא שאתה מוחק את אלה שאתה לא באמת צריך.

* אל תשכח למחוק קבצים זמניים כמו גם קבצים כפולים. קבצים זמניים יכולים לצבור במחשב האישי שלך ולהישאר בדיסק הקשיח שלך. אז אם אתה רוצה להאיץ את המחשב שלך, עליך למחוק את הקבצים הזמניים שלך, כולל קובצי Cookie והיסטוריה. פשוט עבור אל המחשב שלי ובחר את הכונן המקומי שלך. עבור אל תיקיית Windows, פתח את התיקיה Temp, עבור אל View ולחץ על פרטים. מחק את כל הקבצים שאתה צריך למחוק ורוקן את סל המיחזור שלך.

* כדאי גם להיפטר מהווירוסים שמאטים מחשבים. אם יש וירוסים במערכת ההפעלה שלך, אתה עלול אפילו להיות בסיכון לגניבת זהות. לפיכך, עליך להגן על המחשב שלך מפני תוכנות זדוניות ווירוסים אחרים באמצעות תוכנות האבטחה העדכניות ביותר. אם במחשב שלך יש וירוס שמונע ממך להתקין תוכנת אבטחה, עליך להשתמש בתקליטור הצלה שפועל מחוץ למערכות הפעלה.

אלו הן רק חלק מהדרכים להגביר את הביצועים של המחשב האישי שלך מבלי לבזבז כסף על שדרוגי חומרה. אם יש לך את הכסף, אתה יכול גם להוסיף עוד זיכרון RAM או זיכרון אקראי למחשב שלך. זיכרון גישה אקראית הוא זיכרון אחסון זמני המשמש תוכניות לביצוע משימות. אם יש לך הרבה תוכניות במחשב שלך, זה רק ראוי להגדיל את ה"RAM" שלך. אם אין לך מספיק זיכרון RAM, המחשב שלך יאט בכל פעם שהוא מעבד קבצים גדולים ויקפא בכל פעם שהוא מבצע כמה משימות בבת אחת. אתה יכול לקנות מקלות RAM נוספים אם יש לך חריצי RAM זמינים, או לשדרג את הקיימים.

אם אתה משתמש ב-Windows 7 או Windows 8, אתה צריך להשקיע בכונן "SSD" או כונן מוצק. כונן קשיח במצב מוצק מהיר הרבה יותר מהכונן הקשיח הרגיל שלך. זוהי למעשה אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום למחשב שלך לרוץ מהר יותר. זה יכול להשלים את ההפעלה שלך בדקה אחת בלבד או אפילו פחות. כונן קשיח במצב מוצק יכול להיות די יקר; אבל המחיר שלו עדיין קטן יותר ממחירו של מחשב חדש, כך שזו עדיין השקעה טובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.