ארבעת עמודי התווך של ההורות – הבסיס של כל ההורים הגדולים

הארבעה מה?

אז אתה בוודאי תוהה למה אני מתכוון בעמודים. עמוד הוא חלק חיוני ממבנה – או במקרה שלנו אדם – שנותן תמיכה ויציבות. עמודים חסרים או חלשים גורמים לך להיות לא יציב ולבסוף להביא לקריסה.

בכל תחום בחיים קיימים עמודי תווך שיעזרו לכם להצליח אם אתם מתחייבים אליהם ועובדים קשה כדי לחזק ולאזן כל אחד מהם.

הרשו לי לתת לכם כמה דוגמאות:

תחשוב אחורה בזמן שהיית בבית הספר. מה תמיד היה משותף לתלמידים הטובים ביותר? הם בדרך כלל ישבו בשורה הראשונה של הכיתה, בילו שעות אחרי הלימודים בספרייה ולמדו למבחנים שבוע מראש.

הם לא ניסו פשוט "להסתדר". במקום זאת, הם החליטו להיות הסטודנטים הטובים ביותר שהם יכולים להיות, תמיד היו העובדים הקשים ביותר ומעולם לא נקטו בדרך הקלה.

מה דעתך על עמודי התווך של הספורט? עליך לתרגל ולהיות מיומן ביותר פיזית, רגשית ונפשית. אם לספורטאי יש כישורים פיזיים מעולים אבל הוא קמל תחת הלחץ, הוא לעולם לא יהיה מעולה בספורט שלו.

מה הופך את טייגר וודס ומייקל ג'ורדן לכל כך טובים? זה לא רק הכישרון הפיזי שלהם. במקום זאת, זו הדרך שבה הם מתמודדים עם עצמם מנטלית ורגשית במצבים הקשים. הם אימנו את עצמם במשך שנים כי הם החליטו להיות הספורטאים הטובים ביותר שהם יכולים להיות, תמיד עבדו הכי קשה ומעולם לא עשו את הדרך הקלה החוצה.

עמודי התווך של הירידה במשקל? כל מי שניסה דיאטה מיוחדת יודע שזה לא יעבוד לטווח ארוך – עד כמה שכל אותם "מומחי דיאטה וכושר" רוצים שתאמינו אחרת. כדי לרדת במשקל לצמיתות עליך לאכול נכון, לעשות פעילות גופנית קרדיווסקולרית ואימוני כוח.

החמצה של כל אחד מאלה יגרום לך להיכשל. אתה יכול להתאמן 8 שעות ביום, אבל אם אתה אוכל יותר קלוריות ממה שאתה שורף לא תרד במשקל. אז עליכם לקבל החלטה אחת ולתמיד שתקבלו ותישארו בריאים, תעבדו קשה ולעולם אל תקחו את הדרך הקלה החוצה.

האם אתה מתחיל לראות כאן דפוס? כדי להיות מעולה בכל דבר אתה חייב:

o תחליט שאתה רוצה להיות גדול

o הקדש את עצמך להשקיע זמן ומאמץ

o לעולם אל תחצו פינות או חפשו את הדרך הקלה החוצה

מה זה קשור להורות?

הורות דורשת עבודה לא פחות מכל דבר אחר – ולפעמים יותר. אתה צריך לעבוד קשה בדיוק כמו שחקן הגולף הטוב ביותר או התלמיד החכם ביותר. אתה לא יכול לצפות שזה יהיה קל. עליך ללמוד ולהשקיע כל הזמן כדי לחזק ולאזן את ארבעת עמודי ההורות. רק אז תבינו מהי באמת הורות נהדרת.

אז האם הכתי את זה באדמה מספיק? האם הבהרתי שלהיות גדול לוקח זמן ומאמץ? שזה לא יהיה קל?

תן לי להסביר כל אחד מארבעת העמודים כדי שתדע בדיוק מה אתה צריך לעשות. כל אלו חשובים באותה מידה ורק לאחר שתהיו מאוזנים בכל ארבעת התחומים תממשו את הפוטנציאל שלכם כי הישענות קשה מדי על אחד תגרום לכם להתמוטט.

עמוד 1: מנע את התבנית

העמוד הזה, המכונה גם "משפחת המוצא" שלך, כולל את ההיסטוריה המשפחתית שלך, מסורות משפחתיות שאתה רוצה להמשיך (או כאלה שלא) והכי חשוב איך הוריך הורים לך.

בכל היבט של החיים, אתה יכול לעשות רק את הדברים שאתה יודע. אי אפשר לצפות ממך לעשות משהו שמעולם לא למדת, וזה יכול להיות מאוד מסוכן אם היו לך הורים שהיו שליליים, לא אהבו אותך או נטשו אותך. אם רוב מה שהם לימדו אותך היה שלילי, רוב מה שאתה מלמד את הילדים שלך יהיה גם שלילי – אלא אם כן תעשה שינוי.

אבל אל תהיו יותר מדי קשוחים עם ההורים שלכם כי רוב הסיכויים שההורים שלהם פעלו כלפיהם באותו אופן וכך גם ההורים של ההורים שלהם וכן הלאה. זהו הדפוס השלילי של ההורות שעליכם למנוע מלהמשיך. אינך רוצה שילדיך יחוו את אותן חוויות שליליות כמוך.

גירושין, אלכוהוליזם וסוגים שונים של התעללות הם דוגמאות קיצוניות לדפוסים שליליים שעוברים לאורך הדורות. שלך אולי לא כל כך קיצוני. במקום זאת, אולי זה היה חוסר חמלה, חיבה או אהבה. יכול להיות שההורים שלך תמיד ציפו ליותר מדי ממך ושום דבר שאי פעם לא עשית היה מספיק טוב. מה שזה לא יהיה – אם זה פוגע או שלילי – צריך לעצור את זה.

רוב הבעיות המשפחתיות שאני עוסק בהן ביום יום אינן בעיות עם הילדים. במקום זאת, להורים יש צרכים לא מסופקים מעברם שהם משליכים על ילדיהם במודע (הם יודעים שהם עושים את זה) או לא במודע (הם לא מבינים שהם עושים את זה). אז, איך ההורים שלך הורים לך זה משהו שאתה חייב להתייחס אליו כי ברגע שאתה מתחיל לעשות שלום עם העבר שלך אז אתה יכול להיות זמין רגשית לילדים שלך.

רוב ההורים שנתקלתי בו מדלגים על זה לחלוטין. למה? כי אלו יכולות להיות בעיות קשות ולעיתים כואבות מאוד. אם ההורים שלך פגעו בך פיזית או רגשית, אם הם התגרשו כשהיית צעיר או אם יש לך אמונות שונות מהם, אולי יהיה לך קשה מאוד לחזור ולהתמודד עם זה. זה נורמלי, אבל יכול גם להיות מאוד מסוכן. אז אתה חייב ללמוד לקבל את העבר שלך ולהפסיק את דפוסי ההורות השליליים לפני שהם פוגעים בילדים שלך.

עמוד 2: לכבוש את התרבות

הזמנים ממשיכים להשתנות במהירות ואתה צריך להבין מול מה אתה מתמודד כהורה. יש יותר הסחות דעת, פיתויים והשפעות עכשיו מאשר היו כשהיית ילד ואתה צריך להיות מודע להם.

הנה כמה שאלות קלות עבורך על התרבות שבה הילדים שלך חיים כרגע כדי לראות עד כמה אתה באמת "מוכר". (ראה בתחתית סעיף זה לתשובות.)

1. מיהו נער רגיל ביום וכוכב פופ בלילה?

2. מה אתה עושה אם מישהו "תוקע" אותך?

3. מי זה טרוי בולטון?

4. מי זה תום? ואתם חברים איתו?

אז איך הסתדרת? הבנת את כולם או את רובם נכון? אני מקווה שעשית זאת מכיוון שאלו שאלות שאתה אמור להיות מסוגל לענות עליהן אם ילדיך מבוגרים מספיק כדי ללכת לבית הספר, יש להם גישה לטלוויזיה או למחשב. כי אני מבטיח שגם אם אתה לא יודע את התשובות האלה – הן יודעות.

לילדים יש כל כך הרבה השפעות בתרבות של היום. סקס, סמים ואלימות נמצאים בכל מקום – באינטרנט, בטלוויזיה, בסרטים ובמשחקי וידאו – וכולם משפיעים להפליא על מוחות צעירים.

האם אתם מאפשרים לילדים שלכם להיכנס לאינטרנט ללא השגחה? מתי יש לאפשר להם להתחיל לצפות בסרטים בדירוג PG-13 או R? אילו ערוצי טלוויזיה תקינים ועל אילו יש לנטר או לאסור? אלו הן כמה מהבעיות שעליך לטפל בהן.

תמיד תהיה השפעה חדשה בחוץ – אז אתה צריך להתעדכן בתרבות כדי שתוכל להישאר מוכן.

תשובות:

1. מיילי סיירוס/האנה מונטנה 2. אתה נמצא בפייסבוק. (מה זה פייסבוק? אתה צריך יותר עזרה ממה שחשבתי.) 3. הוא הכוכב של מיוזיקל היי סקול של דיסני. 4. טום הוא אחד המייסדים של Myspace.com ויש לו כרגע 225,916,857 חברים מקוונים – כן זה יותר מ-225 מיליון אנשים וזה סופר.

עמוד 3: למד את הכלים

זה מה שאתה מחפש כל הזמן – משהו שאתה יכול להשתמש בו כדי לתקן את בעיות ההורות שלך. הכלים האלה חשובים ואתה צריך ללמוד כמה שאתה יכול כדי שתהיה מוכן לכל מצב שאתה עלול להתמודד איתו. אבל חשוב מכך, אתה צריך ללמוד מתי וכיצד להשתמש בכלים אלה כראוי מכיוון שכלים טובים להורות הם חסרי ערך אם משתמשים בהם בצורה לא נכונה.

לדוגמה, פעולות שונות פועלות במצבים שונים. פסקי זמן עשויים לעבוד עבור ילד ספציפי במצב ספציפי אך לא עבור ילדים או מצבים אחרים. לקיחת הרשאות יכולה לעבוד מצוין עבור ילד אחד אבל לא עבור השני. וכמה זמן לוקחים אותם? יום? שבוע? הוכח שכל הפעולות הללו פועלות אם משתמשים בהן נכון.

אז אתה צריך ללמוד מתי להשתמש ב-WAT כדי לקבל את התגובה הטובה ביותר מהילד שלך. אתה צריך תיק שלם של טריקים להורות. אתה לא יכול להיות רק הורה פוני בטריק אחד. לפעמים אתה צריך לדעת אם להערים או לפנק את הילדים שלך. יותר מדי? כן, חשבתי שכן, אבל אתה מבין את הנקודה שלי.

כלים אלה צריכים להתרכז סביב שלושה תחומים מרכזיים: העצמה, משמעת וענישה. (משמעת ועונש אינם אותו דבר)

העצמה: כלים לגידול ילדים שיכולים לדאוג לעצמם – פיזית, רוחנית, רגשית, נפשית, מינית, כלכלית, חברתית וכל מילה אחרת המסתיימת ב- ברית.

משמעת: כלים לחיזוק התנהגויות טובות, לעצור התנהגויות רעות וללמד את ילדך איך להיות ישר ומכבד.

עונש: זה חלק מהמשמעת, אבל זה תחום שיכול להיות מאוד מבלבל. אז פירוט נוסף על טכניקות ענישה יעילות המשמשות לעצירת התנהגויות רעות הוא חיוני. שימו לב למילה "יעיל" מכיוון שרבות מטכניקות הענישה בהן אתם עשויים להשתמש עלולות להיות לא יעילות ואף לחזק את ההתנהגות הרעה.

עמוד 4: לטפח את הדמות

יש לך מחויבות כלפי הילדים שלך והחברה בכלל לגדל ילדים בעלי אופי וערכים טובים. זו האחריות שלך לגדל אותם להיות חיוביים, שמחים ואכפתיים. העולם מלא כל כך הרבה כעס, שנאה ושליליות עכשיו שזה יהיה קשה, אבל אתה חייב לעשות את זה. כי עד כמה שזה נשמע קלישאתי, אנחנו צריכים להפוך את העולם למקום טוב יותר – דור אחד בכל פעם.

אז איך עושים את זה? עליכם להוות דוגמה טובה וללמד את ילדיכם כיצד לפעול נכון. חלק מהדוגמאות הן:

o למד את הבנים שלך איך לכבד בנות.

o למד את הבנות שלך איך להעריך את גופן.

o התנדב זמן וכסף למי שפחות ברי מזל.

o לגדול מבחינה רוחנית או דתית.

יצירת ילד בעל אופי חשובה כעת יותר מאי פעם. החדשות הטובות, עם זאת, הן שאם תוביל הם ילכו בעקבותיו.

למה אתה לא הורה נהדר?

"אני אהיה יותר טוב אבל פשוט אין לי זמן."

"הייתי לומד הכל לעשות אבל אין לי כסף לקנות את כל הספרים האלה."

"הייתי מנסה יותר, אבל הילדים שלי לא יקשיבו לי בכל מקרה".

אתה יכול להמציא כל תירוץ שאתה רוצה, אבל הסיבה היחידה לכך שאתה לא ההורה שתמיד חלמת להיות היא:

בחרת לא להיות.

זה כזה פשוט. זה לא משנה מה האנשים סביבך עושים או המצב בו אתה נמצא – אתה יכול להפוך להורה נהדר אם אתה רוצה להיות. זה לגמרי תלוי בך.

עליך להתחייב לבנות ולאזן את ארבעת עמודי ההורות כדי שתוכל לצמוח כהורה. אל תמשיך לחפש רעיונות "מהפכניים" חדשים כי ללא תמיכות מוצקות סביבך הכלי או הטכניקה ה"מדהימים" החדשים לעולם לא יצליחו לטווח ארוך.

הם אולי לא מפוארים או מעניינים כמו חלק מהרעיונות שקיימים, אבל הם עובדים. לעולם אל תרגיש "אבוד" כהורה. תמיד צריכה להיות לך אופציה והעמודים האלה נותנים לך את זה.

אז אתה מוכן?

הגיע הזמן שתעשה שינוי – שינוי אמיתי ומתמשך בהורות שלך. אתה צריך להחליט כבר עכשיו שלעולם לא תחפש שוב מוצא קל ולהתמסר לעבוד קשה, ללמוד ולשכלל את ארבעת עמודי ההורות.

אתה חייב להיות מחויב ב-100% כי זה ייקח זמן ומאמץ. זה לא יהיה קל – אבל שום דבר לא שווה אף פעם. זה לא פתרון מהיר לבעיות שלך, אבל זו הדרך היחידה לעשות שינוי מתמשך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.