לגיוס סוכניות יש יתרונות

3 הסיבות המובילות לגייס נשים:

1. אינטראקציות מוצלחות: נקבות מסוגלות להתייחס ללקוחות נשים ולקוחות פוטנציאליים אחרים, מה שמקל על הבנת הצרכים הייחודיים שלהן.

2. קשרים חזקים: לנשים יש בדרך כלל בסיס של קשרים, בין אם במקצועות הקודמים שלהן ובין אם בתוך הקהילות שלהן. זה יכול לסייע להם בבניית פרקטיקות מוצקות.

3. דרישה פופולרית: עם כל כך הרבה סוכנויות – קטנות וגדולות – המכוונות לסוכנים, למשקיעות יש כעת אפשרות לעשות עסקים עם חברת ביטוח שעונה על הצרכים שלהן. אם אתה לא עונה על הצורך, אתה מפסיד עסקים למתחרה כלומר.

דניקה פטריק עשתה את זה. הילרי קלינטון עשתה את זה. ועכשיו המוני נשים בתעשיית השירותים הפיננסיים עושות זאת – מצליחות במה שהיה פעם עולמו של גברים. ככל שהתעשייה הנשלטת על ידי גברים ממשיכה להשתנות, כך גם מי שמייצג אותה.

גיוס: משיכה מגנטית

למרות הייצוג הנשי מתגמד בהשוואה למקבילו הגברי, מספר סוכני הביטוח ממשיך לגדול משנה לשנה. למעשה, מספר חברות פיננסיות גדולות יוצרות קמפיינים ויוזמות גיוס המבוססות על משיכת נשים.

הגישה לגיוס, תמיכה ושימור של סוכנים נשיים מתפתחת. יותר מוסדות פיננסיים מכירים בנשים כמועמדות ראשיות. עד כדי כך שחברות מתחרות על כישרונות נשיים. על מנת להישאר תחרותית עם מקבילותיה שחושבות קדימה, חברות חייבות לגייס ולקדם נשים. "לא רק שזה הדבר הנכון לעשות, אלא שזה הדבר החכם לעשות, בהתחשב בהופעתה המתמשכת של נשים ככוח כלכלי רב עוצמה", אמרה היידי ספילוטרוס, מנהלת גיוס נשים עבור MassMutual. "זה גם יותר ויותר חשוב לחברות שירותים פיננסיים להבין טוב יותר נשים כלקוחות פוטנציאליים ולקוחות, כדי לשרת היטב את פלח השוק החשוב הזה".

MassMutual הייתה חלוצה בגיוס, שימור ועזרה של נשים להצליח. אבל כדי לעזור לאנשים האלה לעשות טוב, תחילה עליך להבין את הצרכים והמניעים שלהם. אולי אף אחד לא מכיר את מה שסוכנות נשיות רוצות יותר מספילוטרוס, שכן היא מעריכה את הצורך המולד להשיג את פעולת האיזון הבלתי פוסקת בין עבודה וחיי משפחה. היא טיילה ברחבי הארץ – במהלך החודש השמיני להריונה – כדי להבין טוב יותר מה נשים רוצות.

MassMutual הצליחה למשוך ביעילות סוכנויות נשיות על ידי הדגשת התכונות החיוביות של קריירה כמקצוענית בשירותים פיננסיים, במיוחד האתגר, רוח היזמות, התגמולים הפיננסיים והאישיים והגמישות. חברת הביטוח המובילה הזו כל כך מתאימה לצרכים הללו, עד ש-MassMutual זכתה בתואר 100 החברה הטובה ביותר של אמא עובדת על ידי מגזין Working Mother ב-2007.

בעוד שתעשיית השירותים הפיננסיים עשתה כמה צעדים בשנים האחרונות בכל הנוגע למועמדות נשים, ההתקדמות לא חדרה בכל הארגונים. לדברי ג'ף קלטנבאך, שותף מנהל שותף במשאבי Signature ב-Irvine, קליפורניה, תעשיית הביטוח לא הצליחה בזירות אלה בהשוואה לעסקאות אחרות, כגון מכירות תרופות.

הגישה של קלטנבך לגיוס נשים מוכשרות מתחילה ברמת האוניברסיטה. המשרד שלו עובד עם שלוש חברות בשתי אוניברסיטאות מקומיות כדי להעסיק מועמדים פוטנציאליים לתוכנית ההתמחות שלה. אסטרטגיה יעילה מאוד זו הביאה למקור אדיר של הפניות לפירמה. למעשה, רבים מהיועצים והצוות שלה יוצאים מתכנית ההתמחות. "תתחילו שם (ברמת האוניברסיטה) כי הם מכירים אנשים אחרים שיש להם את אותו מוסר עבודה וזה יוצר מרכז נחמד של כישרון", אמר קלטנבך.

בעוד ש-Signature Resources מגייסת נשים, המשרד מחפש באופן פעיל מועמדים טובים באופן כללי, ללא קשר למינם. עם זאת, ישנם מספר יתרונות להעסקת נשים. "נשים יכולות להצליח בעסק הזה", מתעקשת קלטנבך.

בדרך כלל, נקבות באמצע שנות העשרים לחייהן בוגרות ואמפתיות יותר, בעלות מוסר עבודה חזק יותר ומתהדרות בחוש אופנה טוב יותר מאשר עמיתיהן הגברים, לפי קלטנבך. בנוסף, מנהלי משאבי אנוש רבים הם נשים ומרגישים יותר בנוח להתמודד עם אותו מין. לכן, ייצוג נשי הופך ליותר ערך בבניית העסק.

פעמים רבות, זו לא חברה שמגייסת סוכן באופן פעיל, אלא אדם שמגייס את מקום עבודתה החדש. כאשר תאונת דרכים הרסנית הותירה את משפחת וילקרסון במצוקה רפואית וכלכלית, ג'ולי וילקרסון עזבה קריירה מצליחה במכירות ושיווק כדי לרדוף אחרי אופקים חדשים. הופתעה לגלות שיש לה כיסוי לא הולם, וילקרסון הרגישה מחויבות אישית לחנך אחרים בתחומים שבהם היא לא ידעה היטב והחליטה שהדרך הטובה ביותר לחולל שינוי היא בענף הביטוח.

בסופו של דבר, החיים הקולוניאליים הם שהצליחו לחזר אחרי וילקרסון עם המוניטין החזק שלו בשביעות רצון משירות הלקוחות ונשבע לחנך סוכנים. עם זאת, וילקרסון לא התחייבה לחיים קולוניאליים מבלי לעשות תחילה שיעורי בית בחברת הביטוח המשלים. "מה שהרשים אותי היה אורך החיים של הסוכנים שעבדו עבור הקולוניאל לייף", אמר וילקרסון. "חיפשתי חברה שמטפחת את אנשיה".

המחקר של וילקרסון השתלם. החיים הקולוניאליים הציעו את האלמנט האתי שווילקרסון חיפש. "הזמזום בחדר הנשים הוא די מובהק," אמר וילקרסון. "אם אתה מרים את השפתון שלך ושומע סוכנים דנים עד כמה השנה שלהם הייתה נפלאה – לא רק כלכלית, אלא מנקודת מבט של אנשים – זה מתגמל. אני מרגיש כבוד להיות בחברתם".

תמיכה: מחויבות

עבור סוכנים מסוימים, תמיכה מתייחסת לפתרונות מבוססי טכנולוגיה ועבור אחרים היא מוגדרת על ידי תמיכה רגשית.

Signature Resources תומכת ב-100+ הסוכנים שלה, 20% מהם נשים, עם הכלים המתאימים להצליח. החברה מסתמכת במידה רבה על echoWealth, תוכנית ניתוח צרכים מבוססת אינטרנט המצוידת בדוחות פיננסיים מאוירים, מחשבונים מניעים ותוכן חכם. "זו הוויקיפדיה שלנו והיא תומכת בכל מה שאנחנו עושים", אמר קלטנבך. "להיות משהו בהישג ידך באופן מיידי עבורך ועבור הלקוח שלך הוא הדבר החשוב ביותר שאנו עושים."

כמו כן, וילקרסון הצליח לנצל את המשאבים שמציעה Colonial Life, כגון אתר אינטרנט מקיף שעונה על שאלות החל מהתחרות ועד למדיניות ספציפית; ניוזלטרים מלאים בטכניקות מכירה, חינוך למוצר ואנקדוטות הקשורות לסוכנים בשטח; וסדנאות וכנסים.

בעוד שיש צורך במשאבים המתאימים לקידום הקריירה שלך ולחנך לקוחות, גורמים אחרים נכנסים לתמונה כשמדובר בתמיכה בסוכנת הנשית, כולל יושרה ויכולת לאזן בין קריירה לחיי משפחה.

כדי לבנות את העסק שלך, אתה צריך רמה של תמיכה. בנוסף, אתה רוצה להיות בטוח שרמת התמיכה הזו מגיעה מחברה בעלת מוניטין. "לא התכוונתי ללכת לשנורקלינג בבריכה מזוהמת", אמר וילקרסון שמייחס חשיבות גבוהה מאוד למוניטין החברה. "אני יכול לדבר בתשוקה ובכנות על החברה."

חבילת שירותי התמיכה מאפשרת לווילקרסון להתעסק בעצמה אך לא בעצמה. מנקודת מבט של גמישות, קריירה זו מאפשרת לה לשמור על פרנסה מתגמלת וחיי משפחה. "אני בוחר לאן אני הולך, מתי אני הולך ואיך אני הולך", אמר וילקרסון.

כמו משאבי חתימה וחיים קולוניאליים, MassMutual תומכת בכל הסוכנים שלה, ללא קשר למין. עם זאת, החברה מזהה שיש מקומות לינה מסוימים שאטרקטיביים לחברות נשים. "הצלחה מולידה הצלחה, אז אחת הדרכים הטובות ביותר שבהן נוכל למשוך סוכנויות היא להראות להן כיצד נשים שמגיעות ל-MassMutual יכולות לבסס ולהצמיח קריירות נהדרות", אמר ספילוטרוס. "חלק מההצלחה שלנו כארגון מיוחסת לעובדה שאנו מדגישים וחוגגים את ההישגים של יועצות הנשים שלנו, כך שמתגייסים חדשים יותר יוכלו לדמיין את עצמם בתפקיד זה."

אחת הדרכים שבהן החברה מדגימה זאת היא דרך אתר הגיוס שלה שבו סוכנת דנה בתפקידה בדבריה. בנוסף, החברה מארגנת תוכניות מנטורים; מארחת כנס סוכנות שנתי המתמקד באתגרים הייחודיים לנשים; ומעורבת באופן פעיל בקבוצות כמו נשים בביטוח ושירותים פיננסיים (WIFS), ארגון שמטרתו לתמוך, לעודד ולקדם את הצלחתן של נשים בענף הביטוח והשירותים הפיננסיים.

בסופו של דבר, התמורה של מתן תמיכה חזקה מתבטאת בשיעורי שימור חזקים יותר.

שמור: שמור על האש בוערת

זה לא סוד ששמירה היא בעיה עבור סוכנויות רבות. עם זאת, על ידי הבטחת תמיכה נאותה במקום, השמירה מגיעה ביתר קלות. לדוגמה, שיטת שימור אחת מגיעה בצורה של תגמולים. כמו מדיניות, התגמולים מגיעים בכל הטעמים השונים. בין אם מבוסס על עמלות, מונע על תוכנית בונוס, הכרה מילולית או מתן לוחות זמנים גמישים, חוקי המשחק השתנו.

עבור וילקרסון, ניתן למדוד תגמולים באופן איכותי. "נשים שעובדות קשה לא תמיד זוכות להכרה וכולנו זקוקות לקצת עידוד", אמר וילקרסון. "אני מקבל משוב כל כך טוב מהחברה הזו ומהלקוחות שאני משרת".

עם זאת, אחרים עשויים לראות הצלחה באופן כמותי. בהתבסס על מספרים צפויים, Signature Resources מתכוונת לשמור על בסיס הסוכנים הקיים שלה תוך הרחבתו ל-30 עד 40 אחוזים בשנים הקרובות, בהשוואה לכשני אחוזים לפני כמה שנים.

בדומה למשאבי Signature, MassMutual ראתה את הסוכנים הנשיים שלה גדלים בהתמדה בשמונה השנים האחרונות ל-16%. למעשה בשנת 2007, נשים היוו 21% מכיתות הגיוס של החברה, אינדיקטור מוביל לצמיחה עתידית של סוכניות נשים בתוך MassMutual. החברה צופה צמיחה נוספת כאשר היא מתחילה יוזמות חדשות כדי למקד בצורה יעילה יותר נשים מכל העדות ולהצליח להעביר אותן לקריירה. "כדי להתחרות כחברה בעתיד, עלינו להיות מסוגלים לשרת את השוק הצומח במהירות של נשים צרכניות, וזקוקים לאנשים מוכשרים – גברים ונשים כאחד – כדי להשיג זאת", אמר ספילוטרוס. "ככל שנוכל למשוך, לשמר ולעזור להצליח, כך החברה שלנו תהיה טובה יותר".

כמו כל מערכת יחסים, נשים דורשות חיזור מוגזם ותמיכה קשובה. אם לא, בית המשפט לגירושין יכול להיות ממש מעבר לפינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.