מגרש בייסבול – הצהרות חיוביות ודיבור עצמי

אני רוצה להתמקד בדיבור עצמי תוך שימוש בהצהרות חיוביות, כי אני מרגיש שחשוב להחזיק בתכונות וכישורים אלו לא פחות מאשר להיות בעל מכניקת פיצ'ינג יוצאת מן הכלל. לדעתי, מה שמפריד בין כמה מגישי ליגת המשנה למגרשי ליגת העל היא הגישה שלהם.

ההצהרות החיוביות הללו אינן התשובה לכל מה שקנקן צריך, אלא, לדעתי, חלק חיוני להצלחה. מה הספורטאים שלנו אומרים לעצמם על התל במהלך המשחק? איך הם מכינים את עצמם נפשית לפני שהם עולים על התל? אני יודע שאם העקרונות הבאים מיושמים ביעילות, תשפר את ביצועי הפיצ'ינג שלך בצורה דרסטית. להלן דוגמה שאני אוהב לעבור במוחי, לא רק על תל הכדים, אלא דרך כל אירוע חשוב בחיי. (אני משתמש בו כל יום) אני פשוט מחליף קנקן בפעילויות אחרות שאני הולך לעשות. כל יום הוא היום הכי חשוב בחייך נכון? בסדר! הצהרות חיוביות/דיבור עצמי אתה יכול להשתמש בדוגמה זו אם אתה מגיש, אבל כל ספורטאי יכול להשתמש באותה תבנית וליישם אותה על כל דבר שאתה עושה, בין אם זה להכות בכדור, להטיל שדה, להטיל וכו'.

זכרו, דיבור עצמי טוב נעשה בביטחון ולא בחצנות! מתחילים. "אני המגיש הכי טוב בליגה הזו. אני המגיש מספר 1 כי אני מרוכז ונלהב כל הזמן, והכישורים שלי הם הטובים ביותר. בכל פעם שאני עולה על התל אני נמרץ פיזית ומנטאלית ומוכן. למשחק הכי טוב בחיי. אני בהחלט מרגיש את זה היום! היום הוא היום הכי טוב בחיי והיום הוא היום בו אני משיג את המטרות שלי! על התל אני יודע שאני מצליח וכאן אני גורם לקסם אמיתי לקרות אני עולה על התל, אני נרגש; עם הציפיות של קליעים רבים וחברי הצוות המוכשרים מאחוריי, אני בטוח בעצמי! כשאני מוצא את החולשה של כל חובט, אני תוקף אותו מגרש בכל פעם, בידיעה שכל מגרש הוא החשוב ביותר. מגרש אני זורק. החברים שלי לקבוצה נראים לי כמנהיג והביטחון שלהם גדל כשהם יודעים שיש לי את הכדור. אני מציב ומשיג יעדים ענקיים ויש לי חזון ברור מה תהיה התוצאה הסופית של כל משחק. אני רגשית, מוכן פיזית ונפשית כי אני ממשיך לעבוד על מכניקת פיצ'ינג, פי תרגילי טצ'ינג ואימון רגשי. אני נלהב ומתלהב כל יום! אני המגיש האמין הכי עקבי בקבוצה. הרגשות שלי חיוביים ואני בשליטה מלאה עליי ועל הלך הרוח שלי.

אני הכי טוב!" חשוב לקרוא את האישור שלך בקול רם כל יום. החלף את זה אם אתה צריך, הפוך אותו לשלך, אבל תחליט היום שבינוניות אינה מקובלת ותתחיל להשיג מטרות ואחרים ירצו אחרי כמה שבועות של קריאת האישור (בהתלהבות) שכתבת לעצמך, תתחיל לחוות הצלחה ענקית. דיבור עצמי יעזור לך במהירות להפוך למי שאתה רוצה להיות, להיות מי שאתה רוצה להיות. להיות נכון עכשיו על ידי ביצוע התפקיד!! מגישים רבים יכולים להתייחס לתקופה שבה הם התגברו על סיכויים גדולים והצליחו. אותם ספורטאים נכשלו בכמה הזדמנויות. תחשוב על הנתון הזה שקראתי והקדשתי עליו מחשבה רבה כמה פעמים .

בייסבול הוא משחק של כישלון, חובבי היכל התהילה נכשלים 70% מהזמן והפיצ'רים הטובים ביותר מצליחים אולי בחצי מהזמן. לא מאוד מבטיח, נכון? האם אתה מבין מדוע חשוב שספורטאים לא יוכלו להסתמך על כוח פיזי וכישרון טבעי בלבד כדי להצליח? הנקודה היא לחוות את כל זה באמצעות שפע של הופעות על המגרש, אנחנו יכולים להשתמש בחוויות העבר שלנו או לטובתנו או לחסרון. אנחנו יכולים לשאוב הרבה כוח מהצלחות העבר שהשגנו. פיצ'ר יכול להחזיר אותו לזמן השיא של ביצועי הפיצ'ינג שלהם. זה יכול להיות כזה ולהשפיע על האופן שבו הם ניגשים ליום המשחק. עבדתי עם כמה כדים שנאבקו למצוא את אזור השביתה.

אדבר איתם על התקופה ההיא שבה הם הרגישו בלתי ניתנים לעצירה כשהמשחק שלהם היה 100%, נראה היה שהכל עבד לטובתם; הם לא היו ניתנים לפגיעה. (הם היו ממש סופרמן!) יש לי אותם לתאר לי מה הם חשבו, איך הם הרגישו מבחינה רגשית והם מציירים את תמונת ההצלחה עמוק במוחם שהרגשות האלה חוזרים אליהם. כאשר הספורטאי באמת יכול לזכור את התחושות הללו (פיזית, רגשית ומנטלית) לא תהיה לו שום בעיה לשטח ולא רק לזרוק מכות אלא יש לו פיקוד על כל המגרשים שלו. למה? הרבה סיבות, אבל הוא יודע שהוא יכול לעשות את זה! הוא עשה את זה בעבר נכון? למה שהוא לא יוכל לעשות את זה עכשיו? זו הגישה שהוא מתחיל לבסס שוב, גישה של ביטחון מלא ובלתי מעורער. הכד יכול לשנות מיד את מצבו הרגשי הנוכחי של תחושת תסכול ליצירת התרגשות והתלהבות אמיתית באמצעות דיבור עצמי על חוויה מוצלחת שהתרחשה בעבר. אנחנו יכולים גם להסתכל על כישלונות העבר ככלי למידה של מה לא לעשות שוב.

אני זוכר שהנחתי לקבוצה יוצאת מן הכלל עם הרבה חבטות נהדרות. הבנים האלה ידעו איך למחוץ את הכדור. ידעתי את זה כי שלושת הכדים שזרקו לפניי היו מופגזים. בטח, כשהבסיסים טעונים, המאמן שלי קורא לי לסיים את העבודה ולהציל את המשחק. מכה אחת יכולה לקלוע שניים וזה יהיה הסוף. עכשיו, באותה תקופה הייתי בתיכון. כשלקחתי את התל, זה לא היה בביטחון רב. עם בערך 10 מגרשי חימום, הייתי כביכול מוכן לזריקה. בעיה נוספת, חשבתי על "אני מקווה שלא". אתה יכול לנחש לאן זה הביא אותי. מגרש אחד, בסיסים עמוסים, ילד חווה גדול, הום-ראן, המשחק נגמר! כמה ימים לאחר מכן אני זוכר שאביו של החבר הכי טוב שלי אמר לי, ילד הכדור הזה היה יוצא מכל מגרש כדורים! למרבה המזל, לא שכחתי את התחושות שחשתי בנסיעה הארוכה באוטובוס הביתה באותו לילה. באמת למדתי מהניסיון הזה.

אל תתעכב על ההופעות האלה; לזהות את הרגשות מאחורי האובדן או ביצועים גרועים. לפעמים קנקן עשוי להיות במצב דומה שבו היה כאשר היה לו ניסיון רע; (חווית משחק, טובה ורע, היא מהחוויה הטובה ביותר שיכול להיות למגיש) הבנת דיבור עצמי והצהרות חיוביות יכולות לשנות את הלך הרוח של המגישים ולעזור להם לחוות תוצאה אחרת בפעם הבאה שהוא נתקל בבעיות דומות. אני מקווה שכולם לוקחים את התרגילים והעקרונות האלה שנלמדו או נבדקו ויתחילו ליישם אותם מיד! אני בטוח שאם נעשה נכון, כל ספורטאי ישפר באופן דרסטי את הביצועים הכוללים שלו על התל וגם יהפוך למנהיג טוב יותר על המגרש ומחוצה לו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.