פרידה ברברו

BARBARO (Dynaformer x La Ville Rouge) 29 באפריל 2003 – 29 בינואר 2007

ברברו, הזוכה בדרבי ה-132 של קנטאקי במאי האחרון, הובא למנוחות בערך בשעה 10:30 בבוקר ביום שני, 29 בינואר. מעל 18,000 נרות מ-41 מדינות נדלקים באתר נרות וירטואלי, ואנשים מכל רחבי העולם אבלים על אובדן אחד הסוסים הגדולים ביותר של הזיכרון האחרון. אין חרטות, רק דמעות זולגות על מאבק אצילי ומכובד. ברברו היה נשמה אמיצה, ומעולם לא ויתר, ללא קשר למשימה. הוא היה בלתי מנוצח בכל המרוצים שסיים, וכל בעלי הקשרים שלו רוי וגרטשן ג'קסון, המאמן מייקל מאץ, הג'וקי אדגר פראדו, רוכב התרגיל פיטר ברט ורבים אחרים, כולם הרגישו שהוא הסוס הכי טוב שהיה להם אי פעם. לבוא במגע עם.

ברברו היה גיבור. הוא היה מבריק, ספורטאי ברמה עולמית, מנצח דינמי וחיה מדהימה. הוא היה חף מפשע בכל ההחלטות שאנשים קיבלו עבורו. הוא היה שקט. הוא היה נחוש, והוא הראה חוצפה בנסיבות הקשות ביותר. הוא לא התלונן והוא פשוט ניסה כמיטב יכולתו, בכל רגע בכל יום. הוא לא היה עדין כל כך, אבל הוא היה נדיב מאוד במאמציו. אולי בגלל זה העולם אוהב אותו כל כך…

גם במוות, ברברו מהווה השראה לחיים. הוא פשוט נלחם כמו אלוף, וכולם הצטרפו אליו בתמיכה. זכיותיו של ברברו הסתכמו ביותר מ-2,000,000 דולר, עדות לכישרון המירוצים האדיר שלו. אסון התרחש כאשר ברברו ניפץ את רגלו האחורית הימנית בכמה מקומות במהלך צעדי הפתיחה של ה-Preakness Stakes 2006. הוא יוצב במיומנות והועבר למרכז ניו בולטון בקנט סקוור, פנסילבניה. הוא עבר ניתוח חסר תקדים, עם 27 ברגים שהוכנסו לעצמות רגלו האחורית התחתונה הימנית, בנוסף ללוח מתכת לתמיכה מבנית. הוא החלים, והוא החל בתהליך הריפוי. ואז, ביולי 2006, מקרה חמור והרסני של למיניטיס פגע ברגל שמאל אחורית בריאה, ובוצע ניתוח כדי להציל את חייו שוב. למיניטיס היא דלקת כואבת מאוד של הרקמה המחברת את עצם כף הרגל לדופן הפרסה הפנימית. למרות שנעשה הכל כדי שיהיה לו נוח, בסופו של דבר, הלמיניטיס החלה להשפיע על רגליו הקדמיות הבריאות. כולם הרגישו כל כך הרבה אהבה וכבוד כלפיו. הגיע הזמן לשחרר אותו.

ברברו סיים את הוויכוח שלו לחיים עם כל המעמד שאיתו נולד. המסורת הייתה מבשר לכל סוסי העילית של העבר, שזכו בדרבי של קנטאקי. אם תיצמד למסורת, חלק משרידיו של ברברו ייקברו בצ'רצ'יל דאונס, ביתו של דרבי קנטאקי המפורסם בעולם, ואפרו יתפזר על החווה של רוי וגרטשן ג'קסון, Lael Stables, ביתם של הבעלים האדוקים של ברברו. הוא ניהל חיים שלמים…אם אפשר למדוד את זה לפי כמות האנשים שהוא נגע בו, בנוסף למרוצים שבהם ניצח.

ברברו אמנם לא ניצח במסע הזה, אבל הוא השאיר מורשת. "קרן ברברו", שהוקמה בתרומה אנונימית נדיבה ביותר, גייסה ו-1.2 מיליון דולר נוספים, והיא ממשיכה לצמוח. הוא משמש לעדכון ציוד במרכז ניו בולטון, ולעזרה לסוסים כמו ברברו, שלבעליהם אין את האמצעים הכספיים לטיפול הדרוש. התרומות ממשיכות להיכנס גם ל"The Fund to Fight Laminitis", תחום מחקר חשוב עבור האגודה האמריקאית למקצועני סוסים, ומשרד החקלאות האמריקאי. ברברו תמיד יהיה שגריר של תעשיית מירוצי הסוסים, וימשיך לעורר את כולנו להתמודד עם האתגרים שעומדים בפנינו.

אלוהים יברך אותך ברברו. אתה מורשת של תקווה, ויצור אציל. עשית מאבק נהדר. תודה. אנו מביעים את תנחומינו הכנים ביותר לאלה שהיו כה קרובים לברברו, ותודתנו העמוקה לד"ר דין ריצ'רדסון DVM, ולאנשי המקצוע הווטרינרים והצוות במרכז ניו בולטון.

הנה משהו לחשוב עליו: לה ויל רוז', אמו של ברברו, לועסת חציר בשקט, ונושאת בנון-שלנטיות את אחיו המלא של ברברו. כֵּן. זה נכון. היא מצפה בתחילת האביב…

למי שרוצה להביע את תנחומיו ישירות לבני הזוג ג'קסון, לד"ר דין ריצ'רדסון או לכל אחד מהקשרים הקרובים של ברברו, ניתן לשלוח כרטיסים לטיפול (c/o):

מרכז בולטון החדש

382 West Street Rd.

Kennett Square, PA 19348

הצוות ידאג שהקלפים יגיעו לידיהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.