10 סודות למנהיגות נשים להגברת הנראות והאמינות

להיות מנהיג חייבת להיות אחת הקריירות המתגמלות ביותר שאתה יכול לעשות אי פעם. לא רק שהעבודה מעניינת ומאתגרת, אלא שאתה משפיע על הכיוון של אנשים רבים ועל הכיוון של החברה שלך. אתה מסוגל לראות שאתה עושה הבדל במשהו מאוד גדול.

בדוח זה תלמדו תחומים מרכזיים שמנהיגות נשים צריכות להיות מודעים אליהם כדי להשיג הצלחה בתוך ארגונים. דוח מרוכז זה מספק מגמות כלליות שזוהו ממחקר של נשים וגברים במקום העבודה. כמו בכל מגמה כללית, יש יוצאים מן הכלל. יתכן שאינך מיישר קו עם חלק מהמידע הניתן, ואתה מוזמן לקרוא במוח סקרן כדי לראות אילו רעיונות חדשים אתה עשוי לחקור בתהליך הפיתוח שלך.

סוד מס' 1 – בניית רשתות פנימית וחיצונית

זה חשוב גם לגברים וגם לנשים.

זהו תחום אחד שמהווה מדרבן עבור אנשי ניהול רבים בדרג הביניים שאינם לוקחים זאת ברצינות. חשוב לבנות רשתות פנימית כדי לפתח בעלי ברית ומחוצה לה להגדיל את הערך שלך לחברה. אתה אולי חושב שאין לך זמן, אבל זה באמת יכול לחסוך לך זמן כשאתה צריך לקרוא לבעל ברית הזה לתמיכה בפרויקט גדול עם דדליין קצר. ככל שאתה עולה בארגון גבוה יותר, כך חשוב לך שיהיו לך רשתות חזקות. ברמות גבוהות יותר, הדגש של העבודה נעשה יותר באמצעות אנשים והיכולת שלך להשפיע ביעילות ולתקשר עם אחרים.

אנשים עם רשתות גדולות יכולים לגשת בקלות ולקבל מידע שימושי בזמן כדי לעזור להם להשיג את מטרותיהם. עדיף לזהות אנשים שבהם יש מערכת יחסים מועילה הדדית המבוססת על מטרות ואינטרסים משותפים. מי הם שניים או שלושה אנשים שאתה צריך כדי לפתח איתם מערכת יחסים חזקה יותר?

סוד מס' 2 – מכור את עצמך ביעילות, לא באגרסיביות

אחד הדברים שאני רואה שוב ושוב עם נשים הוא איך הן מעריכות פחות את ההישגים שלהן והן מאמינות שהעבודות הטובות שלהן יהיו ברורות. או, הם חושבים: "זה קל וכל אחד עם חצי מוח יכול לעשות את זה." נשים רבות אינן רואות את החוזקות והכישרונות היצרניים העיקריים שלהן. נשים צריכות ללמוד איך לראות קודם כל את החוזקות שלהן ושנית למכור את עצמן בצורה יעילה ואיך ההישגים הספציפיים שלהן מתחברים לנהגים העסקיים.

זהה שניים או שלושה מההישגים העיקריים שלך. אילו חוזקות ומיומנויות תוכל לזהות מההישגים הללו? עיין בדוח המלא לקבלת טיפים כיצד לזהות את החוזקות שלך ולמכור את עצמך ביעילות.

סוד מס' 3 – בחר מנטור בחברה שלך

זהו אחד חשוב מאוד! אל תחכה שהחברה תקים תוכנית או אם יש כזו ואתה לא חלק ממנה, אז חפש אנשים שאתה מעריך ותתחיל לבנות מערכת יחסים. זה עשוי להיות קריטי יותר להצלחתה של אישה מאשר לעמיתיה הגברים. במחקר שנערך על אנשים שהגיעו לדרגים הבכירים של ארגונים, מחברי הספר "שובר את הזכוכית" גילו שרק ל-38% מהגברים המצליחים היו מנטורים, אבל לכל הנשים המנהלות היו כאלה.

מנטור יכול לתת לך עצות לגבי מה שאתה צריך לעשות בשלב הבא בקריירה שלך כדי להתקדם, איך לקבל נראות והכרה, וכיצד לשחק את המשחק של הארגון המסוים שלך. אתה יכול לעשות זאת באופן לא פורמלי מבלי לבקש בהכרח מהאדם להיות המנטור שלך. מנטור יכול לעודד אותך לקחת יותר סיכונים ולהיות סנגור עבורך באותן פגישות בדלת סגורה ברמת ההנהלה. מיהו מישהו שאתה מכבד ויכול להיות זמין כמנטור לא רשמי עבורך? מתי ואיך תתקרב לאדם הזה?

סוד מס' 4 – בקש את מטלות המתיחה

נשים חייבות לעתים קרובות לאותת במפורש על העניין והנכונות שלהן לקחת על עצמן משימות לא שגרתיות או מאתגרות. אחרת, מנהלים עשויים להניח שהם אינם מעוניינים. אתה יכול להשתמש בעבודה שעשית בסוד מס' 2 כדי לזהות את החוזקות העיקריות שלך ולהציע את 'הכישורים' שלך או את הנכונות שלך לקחת על עצמך משימות מאתגרות יותר. נשים יכולות להיקלע לקשר כפול של נתפסות כשאפתניות מדי. אז, לא בהכרח תרצה להגיד לבוס שלך שאתה רוצה את העבודה שלה. אבל, זה יהיה מקובל בדרך כלל להביע את העניין שלך לקחת על עצמך יותר אחריות ולהפגין את יכולתך לעשות זאת.

אתה יכול להתנדב לפרויקטים גלויים שדורשים ממך להתמתח ולבצע משימות שלא הייתה לך ההזדמנות לעשות בעבר. רעיונות נוספים כוללים: התנדבות לנאום בתוכנית או בכנס, התנדבות בוועדה חוצת מחלקתים, ללכת לאירועים חברתיים של החברה ולשוחח עם אנשים שאתה לא מכיר. איזו פעולה תנקוט בתחום זה?

סוד מס' 5 – פתח מיומנויות תקשורת חזקות ושליטה ברגשות שלך

פיתוח מיומנויות תקשורת חזקות, שליטה ברגשות שלך ויכולת להתמודד ביעילות עם קונפליקטים הם תחום חשוב מאוד להצלחה. ברגע שאתה מגיע לרמת ניהול, היכולת שלך להשפיע ביעילות ולהתייחס לאחרים חשובה יותר מהכישורים הטכניים שלך.

יש מספיק מחקרים על החשיבות של אינטליגנציה רגשית (EI), שהוא מונח נוכחי ליכולת של אדם לנהל את רגשותיו ולהתייחס ביעילות לאחרים. במחקר משנת 1990 (של Hunter et al) נבדקו 200 חברות וארגונים. נמצא כי הביצועים הטובים ביותר היו פרודוקטיביים יותר ב-127% מהביצועים הממוצעים. מחקר הכשירות הצביע על כך שכשליש מההבדל נובע מיכולת טכנית וקוגניטיבית (IQ), בעוד ששני שליש נובע מיכולת בתחום ה-EI. במנהיגות העליונה, 4/5 מההפרש יוחס לכשירות EI. כל זה אומר שכושר EI הוא אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחה שלך, ובמיוחד אם אתה במנהיגות.

סוד מס' 6 – למד את כללי המשחק של העסק וכיצד לשחק להצלחה

עסקים עדיין משוחקים לפי כללי הספורט הקבוצתי. המשחקים שאנחנו משחקים בתור בנות ובנים משפיעים על האופן שבו אנחנו 'משחקים' בעבודה. ארגונים עדיין מושפעים מאוד מהתרבות הגברית. לכן, כדי שנשים יהיו יעילות בזירה זו, הן יצטרכו לראות באופן גלוי את כללי המשחק ולהבין כיצד לתמרן במסגרת זו.

כשגדלות, בנות לומדות תלות ובנים לומדים עצמאות. תחרות היא אחד מעקרונות המפתח במשחק העסקים שבו הניצחון הוא הכל חשוב. גם אם גדלת על משחק עם בנים, החוויות הללו מינוריות בהשוואה להשפעת הנורמות החברתיות. כשהן מתבגרות, בנות לומדות כיצד להיות מוכשרות מבחינה בינאישית ולפתח ולקיים מערכות יחסים. בנים, לעומת זאת, לומדים כיצד להכפיף מערכות יחסים לתוקפנות, תחרות וזכייה.

מחקרים מראים שלהתנהג כמו גבר יגרום לו לגיבוי. לנשים יש פס צר יותר של התנהגות מקובלת. החלק שחשוב לזכור הוא שעבור רוב הגברים, עסקים הם משחק. אם אתה מבין שזה לא אישי, תוכל לבחור את האסטרטגיות והגישות שלך בחוכמה להצלחה שלך.

סוד מס' 7 – דעו מה נדרש כדי להעביר בהצלחה כל קטע מנהיגותי

בספר, The Leadership Pipeline, מאת Charam, Drotter & Noel, המחברים מזהים שישה קטעים הדורשים מיקוד ותשומת לב שונה כדי לנווט בהצלחה בקטע. ששת המעברים הם 1) מניהול עצמי לניהול אחרים, 2) ניהול מנהלים, 3) מנהל פונקציונלי, 4) מנהל עסקים, 5) מנהל קבוצה, 6) מנהל ארגוני (מנכ"ל). לא רק שהבנת זה קריטית להצלחתך בהתקדמות כלפי מעלה, אלא שחשובה לך להבין כיצד למקד את הפיתוח עבור אלה שנמצאים בשליטתך. המיומנויות, יישום הזמן וערכי העבודה שונים עבור כל מעבר ויש סימנים אפשריים לירידה מהפסים בכל סיבוב. לדוגמה, מעבר מספר 4 ממנהל פונקציונלי למנהל עסקי דורש יכולת לספק תקשורת מעוררת השראה, להרכיב צוות חזק, להבין איך החברה מרוויחה כסף ולפתח מנהיגות חזקה בכמה מתחתיך.

סוד מס' 8 – הכר ונהל את התמונה שלך

אתה תרצה לנהל איך אתה נתפס. כמה שאלות שכדאי לשאול את עצמך הן: איך אנשים תופסים אותך בארגון שלך? איזה סוג של מוניטין יצרת? איזו תמונה את מציגה דרך השמלה שלך?

כמנהיג יותר חשוב שיכבדו אותו מאשר יאהבו אותו. אתה נקרא לקבל החלטות קשות שלא בהכרח כולם יאהבו. זהו הבדל נוסף בתרבות הגברית והנשית שיכול ליצור מתח. כילדות צעירות מלמדים אותנו להסתדר וחשוב שיאהבו אותנו.

מילה על לבוש עסקי. ודא שהלבוש העסקי שלך הוא בטוב טעם, אך אינו מושך יותר תשומת לב למיניות שלך, כגון חצאיות צמודות, סוודרים, חולצות בגזרה נמוכה או ביגוד מוצץ. האופן שבו אתה מתלבש קובע את המסר הכולל שאתה שולח. אם האיפור, התסרוקת או הלבוש שלך בולטים, אז מה שאתה אומר בשיחה חשובה יהיה משני. כלל האצבע הכללי שיש לפעול לפיו הוא להתלבש עבור העבודה שאתה רוצה, לא העבודה שיש לך. שימו לב מה נשים מצליחות בצמרת הארגון שלכם לובשות והתאימו לסגנון הזה. אתה עדיין יכול לקבל סגנון משלך, רק זכרו שקוד הלבוש שלא נאמר דומה למדי הקבוצה ומהווה עוד 'מבחן' למידת ההתאמה שלכם לקבוצה.

סוד מס' 9 – שכור מאמן מנוסה

שכור מאמן שמכיר כלים 360 והערכות אחרות של אישיות וסגנון עבודה כדי שתקבל את המשוב האובייקטיבי החיוני וכיצד להשתמש בו בתוכנית הפיתוח שלך.

אם מעולם לא עבדת עם מאמן מקצועי, אולי תשקול לעשות מחקר קטן וליצור קשר עם כמה מאמנים מנוסים לפגישת אימון לדוגמה. מאמנים רבים מציעים פגישת אימון חינם של 45 דקות כדי שתכירו אותם ולמה לצפות בתהליך האימון איתם. עבודה עם מאמן מנוסה יכולה לזרז את ההתפתחות שלך ולחסוך לך הרבה שיעורים קשים.

סוד מס' 10 דע את המטרות שלך לטווח הארוך, שמור על איזון עבודה/חיים ותמך בנשים אחרות

היה ברור לגבי המטרות ארוכות הטווח שלך וכיצד תשמור על האיזון בין עבודה לחיים המתאים לך. אם המטרה שלך היא להגיע לרמות ההנהלה הגבוהות, אז גלה איזו מחויבות תידרש, כיצד זה ישפיע על חייך האישיים, ואילו מערכות תמיכה תצטרך להקים. ישנן דרכים רבות להיות במנהיגות ולהשפיע רבות. אתה עשוי להחליט שאתה נהנה להיות בעמדת ניהול בדרג בינוני עם יכולת להשפיע על אנשים וקבוצות רבות בתוך הארגון. לחלופין, אם אתה מתאים יותר להיות תורם אישי ברמה בכירה כמו סמנכ"ל קשרי משקיעים, אז לך על זה.

חשוב עבור האושר והסיפוק שלך בחיים שתזהה את כישורי הפרודוקטיביים העיקריים שלך, את המטרות שלך לטווח הארוך ואת איכות החיים האישית שלך כדי לקבוע את מסלול הקריירה הטוב ביותר עבורך.

במחקר של Catalyst עם ראיונות של נשים מנהלות, נשים ציינו שאי אפשר לקבל הכל. אתה צריך להחליט על סדרי העדיפויות לחיים שלך ולעשות בחירות. אם אתם נשואים, חשוב שיהיה לכם בן זוג תומך. נשים רבות משלמות עבור עזרה שכורה כדי לתמוך בטיפול בילדים, לתחזוקת בית וכו'. נשים כל כך מיומנות בריבוי משימות ולטפל בדברים רבים עבור עצמן ואחרות בחייהן, עד שלעתים קרובות הן נמנעות מלדאוג לעצמן. תצטרך להיות אקטיבי בעשיית דברים כדי לטפל בעצמך.

תמכו בנשים אחרות שעולות בסולם הדרגות כדי ליצור רשתות של תמיכה קולקטיבית לכל הנשים. זהו המפתח לשינוי התרבות כך שתהיה יותר מאוזנת בין דרכים גבריות ונשיות להתקרב לעסקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.