5 אלמנטים שצריך לחפש בבחירת סרט משפחתי

סרטי משפחה הם כלי נפלא לבילוי עם ילדיכם – ובאמת שאין הרבה שיכול לנצח אותם בדרך של יצירת הזדמנויות ליצור קשרים בין-משפחתיים, לבנות מסורות משפחתיות וליצור זיכרונות לכל החיים.

אמנם אין שני סרטים משפחתיים זהים, אבל נראה שלטובים ביותר (כלומר אלה שמתגלים כמתמשכים ביותר בספריית הסרטים של המשפחה), יש כמה מאפיינים משותפים. אז בין אם אתם מחפשים את ה-"ET" הבא של המשפחה שלכם או את "סרט הלגו" הבא שלו, הנה כמה טיפים לבחירה שיכולים לעזור לכם לבחור את הסרט המשפחתי הטוב ביותר ללכת לראות, לרכוש או לשכור.

אחד: ילדים צעירים יותר יכולים להפיק משהו מהסרט.

סרט משפחתי טוב נגיש לכל בני המשפחה, כולל הצעירים שבהם. זה לא אומר בהכרח שילדכם בן החמש צריך להבין הכל על העלילה, או שילדכם בן ה-11 צריך להיות מסוגל לזהות ולהסביר את הנקודות העמוקות של סרט על החוויה האנושית. אבל הם כן צריכים להיות מסוגלים ליהנות מהסרט ברמה מסוימת.

קחו למשל את "צלילי המוזיקה". ילדים קטנים כנראה לא יכולים לעקוב הרבה מהעלילה, אבל הם עשויים ליהנות מלראות ילדים אחרים שרים ורוקדים. ילד צעיר יותר אולי לא יעריך לגמרי את קו העלילה והנושאים של "פולאר אקספרס", אבל זה לא אומר שהוא לא יישבה באנימציה המדהימה של הסרט.

שני: זה לא כל כך צעיר שאמא ואבא לא אוהבים את זה לבד.

לעומת זאת, סרט משפחתי נהדר צריך להיות מעניין מספיק עבור אמא ואבא כדי שהם ייהנו לצפות בו בעצמם. זה יכול להיות בגלל שהסרט מפזר כמות ליברלית של רגעי "קריצה-קריצה" חכמים בדיאלוג שרק מבוגרים יכולים להבין (חשבו על "אלדין"), או בגלל שהנושא של הסרט מתייחס לנושאים מעוררי השראה ("לשחרר את ווילי" או "לשחרר את ווילי" או " גדול") שהמבוגרים מוצאים תשומת לב ושווה צפייה.

שלוש: לסרט יש שיעור נהדר.

סרטי המשפחה הקלאסיים הטובים ביותר מציעים כמעט תמיד שיעור נפלא או רגע הוראה – בלי להיות מטיף מדי או כבד מדי, כמובן. באופן אידיאלי, זה משהו שהמשפחה יכולה לדון בו לפני ואחרי הסרט, ובכך להרחיב ולהעשיר את ההנאה הקולקטיבית מהסרט.

קומץ דוגמאות לסרטי משפחה נהדרים עם שיעורים בלתי נשכחים או מרגשים שכדאי לכם לשקול לבדוק כוללים את "True Grit", "It's A Wonderful Life", "Akeeela and The Bee", "Forrest Gump", "Charlotte's Web", " למעלה", ו"קפוא".

ארבע: קו עלילה משכנע.

בואו נודה בזה – בין אם אתה בן שמונה או בן 80, אין כמו לצפות בסיפור נהדר. אפילו בן המשפחה הכי בררן לרצות יכול להיתפס לסרט שיש לו קו עלילה מרגש, והדיונים שיכולים לצוץ לאחר הצפייה הראשונה של המשפחה שלך בסרט יכולים באמת להוסיף לחוויית הצפייה בסרט שלך.

דוגמאות לסרטי משפחה עם קווי עלילה מרתקים שכדאי לחקור כוללות "גלימה ופגיון", "הקראטה קיד", "מלכודת ההורים", "לכיוון הבית", "קטיפה לאומית", "מוצאים את נמו", "הוגו", " רטטוי", והזיכיון של הארי פוטר, רק כדי להזכיר כמה.

חמש: רגעים בלתי נשכחים.

כמה מהזיכרונות האהובים ביותר שיש לכם כמשפחה הם הדקלומים או זכרונות ספונטניים של בדיחות ומשפטי קץ מסרטים משפחתיים אהובים – או מופעי מופעי כשרונות משפחתיים של שירים וריקודים של סרטים שכולכם ראיתם תריסר פעמים. לדעת בעל פה – או את הרגעים הסוחטים הדמעות שבהם כל המשפחה בכתה יחד לפני שהסרט הפך לקל יותר ובסופו של דבר השאיר את כולם צוחקים, מחייכים או מריעים.

סרטי משפחה עם רגעים מסוג זה כוללים את "צעצוע של סיפור", "מלך האריות", "אנני", "רגליים שמחות", "הקוסם מארץ עוץ", "מרי פופינס", "שרק", "נס ברחוב 34" , "Dumbo" ו"Old Yeller".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.